Tenisçiler Kaç Para Kazanır? Tenis Sporu Nasıl Yapılır?

Tenis, tarihi 1800’lü senelere dayanan ikişer bireylik takımlar durumunda ya da birer birey karşılıklı oynanan dünyaca ünlü bir spor aktivitesidir. İlk tenis federasyonu 1 Mart 1913 senesinde kurulmuştur. Oyun uluslararası tenis federasyonunun tespit ettiği ölçülerdeki sahalarda oynanmaktadır. Tenis dünyanda bireysel olarak en çok tabip edilen spor müsabakasıdır. Bireysel sporlar arasında en çok sevilen oyun olması ve kazandırdığı büyük miktardaki paralardan kaynaklı fazlası birey tenisçi olmayı isteyebilir. Oldukça çok efor harcanan bu spor dalı ile ilgili en çok merak edilen soru ise tenisçiler kaç para kazanır? Sorusudur. Tenisçiler kaç para kazanır? Sorusunun yanıtı bu işi yapan şahıslar arasında değişiklık gösterebiliyor. iyi bir tenisçi maaşı 800 bin (6 milyon TL) Doları bulabiliyor.

Tenisçiler Turnuva Da En Az Ne Kadar Kazanır?

Dünyanın 5 değişik üklesinde Grand Slam olarak tanınan turnuvalar yapılmaktadır. Tenisçi

olmak isteyen bireylerinde en çok ilgilendiği alanlardan biri turnuvalardır. Bu turnuvalarda dünyanın en iyi tenisçileri yarışmaktadır. Bu turnuvaları kazanan tenisçiler dünya genelinde tanınır duruma gelirler. Turnuvalar arsında zemin değişiklıklarıda olmaktadır. Grand Slam turnuvaları dışında fazlası tenis turnuvası bulunmaktadır. Tenisçiler turnuvalarda kat ettiği kademeye göre par kazanmaktadır. Bu ödüller uluslararası turnuvalarda en az 4000 (36.000 TL) Euro ile 50.000 (456.000 TL) Euro arasında değişiklık göstermektedir.

Tenisçiler Kaç Para Kazanır?

Tenis Çizgi Hakemi Ne Kadar Kazanır?

Teniste çizgi hakeminin kazancı turnuvaya göre değişiklık göstermektedir. Profesyonel çizgi hakemleri maç başı 500 (5000 TL) pound kazanmaktadır. Fakat Grand Slam gibi dünya genelindeki turnuvalarda bu kazanç artmaktadır. Çizgi hakemleri tüm yıldaki düzenlenen müsabakalardan 40.000 (400.000 TL) pound kazanmaktadırlar. Kadın çizgi hakemleri ise 15.000 (150.000 TL) pound kazanmaktadırlar.

Tenis Hakemi Ne Kadar Kazanır?

Tensi maçlarındaki hakemler profesyonel hakemler arasından seçilmektedir. Baş hakemlerin maç başına ücretleri 750 (7600 TL) pound a kadar çıkabilmektedir. Fakat tenis hakemleri oluşturulan uluslararası turnuvalarda daha da çok para kazanabilmektedir. Bu kazanç maç başı 3000 (30.000 TL) pound a kadar çıkmaktadır. Profesyonel bir tenis hakeminin senelik kazancı 70.000 (700.000 TL) pound olabiliyor ama Grand Slam maçlarında maaş artışı olduğunda kaynaklı bu kazanç 170.000 (1 Milyon TL) pounda kadar yükselebiliyor. Tenis hak olmak basit değildir. Yıllarca deney sağlamış olmak gerekmektedir.

Tenisçi Nasıl Olunur?

Nasıl tenisçi olurum sorusu bu mesleği hayal eden bireylerin en çok merak ettiği sorudur. Profesyonel tenisçi olmak amacıyla ilk önce yapmanız gereken i-kort isimli siteden kayıt prosedürü yapmalısınız. Bu siteye bir kulüp adı altında kayıt olabilirsiniz. Bireysel olarak kayıt gerçekleştirmek isteyenler lüzumlu olan belge ve verileri sağladıktan sonra Türkiye Tenis Federasyonuna kaydınızı oluşmasını beklemelisiniz. Kayıt prosedürü gerçekleştirdikten sonra kendi yaş gurubunuzdaki turnuvalara takip edip katılabilirsiniz.

Diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir