Moto Kurye Ne Kadar Kazanır? Maaşları Nedir?

Moto kuryeler son dehemmiyetlerde ve bilhassa pandemi zamanlarında olabildiğince ehemmiyet kazandılar. İnsanların sokağa çıkmadan anında her türlü greksinimlerini kapılarına kadar götüren moto kurye bu süreçte ciddi bir şekilde insanların hayatlarını basitleştirdi. Küçük bir motosiklet üstünde mesai saatleri amacıylade siparişleri adreslerine yetiştirmek amacıyla sokak sokak gezen kuryeler kazanç bakımından katagoride kalıyorlar. Bazı firmalar kuryeler amacıyla olabildiğince talihli olabilirken ufak firmalar ise olabildiğince az kazanç sağlayabiliyorlar. Bu bağlamda ek iş olarak da tercih edilen motorlu kuryeler amacıyla motorlu kurye ne kadar kazanır? sorusu sürekli sorulabiliyor. Kazançları değişiklik gösteren moto kuryeler ise moto kurye ne kadar kazanır? moto kurye maaşları ne kadar? sorusuna net bir yanıt vermekten kaçınıyorlar.

Moto Kurye Ne İş Yapar ve Maaşları Nedir?

Herkesin aklında aynı soru, moto kurye maaşları nedir? Genellikle büyük şehirlerde insanlara daha süratli hizmet verilmesini gerçekleştiren moto kuryeler detaylı yemek siparişleri, kargo teslimatı, internet siteleri üstünden alınan ürünlerin adreslere teslim edilmesinde mühim rol oynuyorlar. Pandemi süreciyle eş güdümlü marketler de kurye sistemine geçerek ürünlerini evlere moto kuryeler yardımıyla ulaştırdılar. Ürün tesliminin yanısıra anında anında herkes doğrulusunda sarfedilen kredi kartları ve başka mühim evrakların da adreslere ve şahsa teslimi kuryeler vasıtasıyla oluyor.

Trafiğe takılmadan rahatlıkla ve süratli bir şekilde teslimat yaparak beğeni toplayan kuryelerin kazancı ise çalıştıkları işin şekline ve firmaya göre değişiklik gösteriyor. Sabit maaş üstünden çalışan bir moto kurye maaşları 3 bin TL ile 5 bin TL arasında değişirken daha büyük firmalarda ve %50’lik sistemle çalışan moto kuryenin kazancı ise daha çok oluyor.

Motorlu Kurye Olmak

Moto Kurye Olmak

Moto kurye olmak sanıldığı kadar basit olmamakla eş güdümlü lüzumlu şartları yerine getiren anında herkes moto kuryelik yapabilir. Motosiklet tüketimi amacıyla lüzumlu ehliyete sahip olmak ve kullanmak amacıyla sıhhat tarafından rastgele bir engele sahip olmamak gerekiyor. Bununla eş güdümlü içişleri bakanlığının belirttiği psikoteknik vs. gibi belgelere sahip olarak detaylı eğitimlerden atlattıktan sonra motorlu kurye olunabiliyor.

Bu şekilde motorlu kurye olarak belirli mesai saatlerinde çalışan motorlu kurye aylık kazancı birtakım firmalar amacıyla % bin TL birtakımları amacıyla ise 15 bin TL olabiliyor. Hem de anında her gün kesinlikle adreslere teslim edilecek paketler kuryeyi bekliyor. Bu bağlamda teslim edilen her paketten de kazanç sağlamak mümkün.

Motorlu Kurye Çalışma Saatleri

Motorlu kurye olarak çalışmak ve motorlu kurye olmak çalışma şartları bakımından olabildiğince ağır bir meslek aslında. Genellikle restoranlarda kurye olarak çalışanlar gece geç vakitlere kadar mesai yapabiliyorlar. Bununla eş güdümlü ufak işletmelerde tek kurye bulunduğu amacıyla vardiya sistemi uygulanmazken daha büyük firmalarda vardiya sistemi uygulanarak daha elastik çalışma saatlerine sahip olabiliyorlar. Motorlu kuryelerin günlük çalışma saatleri genellikle 10 saat oluyor. Sabahın erken saatlerinden akşamın ilk vakitlerine kadar motosiklet sırtında teslimat yapabiliyorlar.

Diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir