Kargo Acentesi Ne Kazanır?

Günümüzde büyük bir gereksinime yanıt veren kargo acenteleri insanların değişik yerlere ulaştırmak istedikleri eşya vb. şeylerin anında tamamını belirti edilen adreslere ulaştırarak hizmet veriyorlar. Verdikleri bu hizmet karşılığında da ciddi bir kazanç gerçekleştiren kargo acentesi anında her yerde basitlikla bulunabiliyor. Birçok insana da iş istihdamı gerçekleştiren kargo acenteleri ürün ayrımı gözetmeden her türlü ürünü değişik fiyatlandırmalar yaparak taşıyabiliyorlar. Bu çerçevede günlük binlerce ürün taşıyan kargo acentelerini amacıyla kargo acentesi ne kazanır? sorusu sıkça soruluyor. Net bir yanıtı şimdilik verilemeyen kargo acentesi ne kadar kazanır? sorusunun muhatabı olarak kargo acenteleri çalışanları birtakım veriler verse de bu kesinleşmiş değil.

Kargo Acentesi Ne Kazanır?

Kargo Acentesi Nedir? Ne İş Yapar?

Eşyaların ya da paketlerin, firmaların mamüllerinin bir adresten başka bir adrese taşınmalarında büyük basitlik gerçekleştiren kargo acenteleri bu çerçevede hizmet sunarak adrese teslimat yapıyorlar. Büyük kargo firmalarının acenteliğini alarak belirli noktalarda kargo dağıtımı yapan firmalar bilhassa iş yoğunluğunun çok bulunduğu vakitlerde kargoların dağıtılmasında sorun yaşayabiliyorlar. Yeterli miktarda vasıta ve eleman istihdam etmeyen firmalar birtakım mağduriyetlere sebebiyet verebiliyorlar.

Bununla eş güdümlü kargo acenteliği ciddi bir gelir kapısı olarak görülüyor. Çünkü insanların değişik adreslere göndermek istedikleri mamüller her geçtiğimiz gün katlanarak artıyor. Bu da ciddi bir iş yoğunluğu demek. Bu bağlamda kargo acentesi günlük kazancı 3 bin TL seviyesinde olurken bu aya vurulduğunda daha yoğun çalışan kargo acentesi aylık kazancı 50 bin TL’yi bulabiliyor.

Kargo Acentesi Açmak

Kargo Acentesi Nasıl Açılır?

Kargo acentesi açmak amacıyla büyük kargo firmalarıyla uyuşma gerçekleştirmek gerekiyor. Bu firmaların büyük çokluğu ciddi bir vasıta filosuyla yeterli miktarda eleman talep edebiliyorlar. Bu ise maliyetleri artıracağından daha ufak firmalarla uyuşma yapılarak acente açılabiliyor. Kargo acentelerinde eleman ve vasıta filosunun getirdiği maliyet 500 bin TL’yi bulabiliyor. Buna bir de depo ve şubelerin kiralanması gibi masraflar da eklenince maliyet olabildiğince artıyor.

Büyük kargo firmalarıyla acente olarak uyuşmak isteyenler banka teminatı da vermek mecburiyetinde kalabiliyorlar. Büyük kargo firmalarının fazlası bu teminatı talep ediyor. Acente sahibi de şayet bunu elverişli görürse en az 400 bin TL’lik bir teminat göstermesi gerekebilir. Bu maliyetlerle eş güdümlü kargo acentesi 15 gün içersinde açılabiliyor.

Kargo acentesi açmak amacıyla bir başka etken acentelik alınan firmanın acenteyi yönlendirmesidir. Ana firma doğrulusunda görevlendirilen personeller acentenin kurulumunun tamamlanmasına kadar her türlü desteği sağlayarak elemanlarında eğitilmesinde rol oynuyorlar. Bu bağlam da kargo acentesi kurulumunun tamamlanmasından sonra da ana firmayla iş birliği gerçekleştirmek durumunda. Yeterli eleman ve vasıta bulundurmayan acenteler kesinlikle sorun yaşayabiliyorlar ve acente maceraları uzun olmuyor. Bu yüzden bu işe girmeden evvelce kesinlikle bilir şahıslardan tavsiye alabilmek ve iyi inceleme gerçekleştirmek gerekiyor.

Türkiye’de bilindik ve güvenilir olan bir kaç kargo şirketinden Kargo Acente Bayiliği ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir